Lefkoşa – Hamitköy Ağustos 2012’de başlayan 157 metrekarelik villa inşaatımızı çelik yapı işlerini firma olarak North Steel Homes yapmıştır. Bahse konu evin inşaası takriben Eylül 15 2012’de tamamlanıp, teslim edildi. Eylül 2012’den beri ve halen bu evde yaşamaktayız.

 

            Çelik evin inşaası sırasındaki hızlı iş akışı ve hatalı iş olmayışı, çevreye en az düzeyde zarar ve rahatsızlık verilmesi bizim açımızdan en memnuniyet verici konular olmuştur.

 

            Gerek inşaat sürecinde gerekse daha sonraki dönemlerde North Steel Homes yetkilileri bizimle işbirliklerini devam ettirmişler ve her türlü isteyimize en kısa sürede çare bularak gerekli tüm yardımı göstermişlerdir. Bu açıdan firma yetkilileriyle hiçbir sorun yaşanmadığını, şirketin de oldukça ciddi ve güvenilir bir firma olduğunu belirtmek isterim.

 

            İnşaatın tamamlanmasının üzerinden 2 yaz döneminin tamamını,2 kış döneminin tamamını ve özellikle en sıcak aylar olan Temmuz ve Ağustos aylarını-en soğuk aylar olan Aralık ve Ocak aylarını evimizde geçirdik. Bu dönemde ısı izolasyonu anlamında, evin, beton karkas bir eve oranla çok daha iyi olduğunu söylemek mümkündür.Ayrıca şunu belirtmek isterim 2012-2013 kış aylarında ısıtıcı,2013-2014 yaz aylarında soğutucu hiçbir cihaz kullanmamışızdır.

 

            Çelik karkas ev inşaa etmeyi düşünmeye başladığımız dönemde özellikle ses izolasyonu açısından sorun yaşayıp yaşamayacağımız endişemiz mevcuttu. Eve yerleştikten sonra bunun hiçbir sorun teşkil etmediğini çok açık bir şekilde gördük. Evdeki ses izolasyonun çok iyi bir seviyede olduğunu belirtmek isterim. Buna ilaveten duvarlara ayna, resim, televizyon montesi gibi montajların yapılmak istenmesinin bir sorun olup olmayacağı da başlangıçta tereddüt ettiğimiz konular olmakla birlikte, bunun da hiç sorun teşkil etmediğini, ağırlığı fazla bile olsa bu gibi duvarlar için özel olarak üretilen vidalarla her türlü duvar montajının mümkün olduğunu gördük.  

 

            Sonuç olarak daha önce de beton karkas, tek kat ve takriben 150 metrekare büyüklüğünde bir evde oturmuş biri olarak, gerek yapım, gerekse kullanım aşamalarında çelik evin çok daha modern, çevre dostu, kullanışlı ve konforlu bir yapı olduğunu düşünmekteyim,Ayrıca North Steel Homes Yetkililerine Düğünümden önce eşim ve bana bu evi çok kısa sürede sorunsuz bir şekilde hayalimizdeki evi bize teslim ettikleri için çok teşekkür ediyoruz.

 

            Saygılarımızla,Salih ŞERİFOĞLU